علی رسولان

پربیننده ترین مطالب
محبوب ترین مطالب
  • ۶۶/۰۲/۲۱
    i
  • ۹۴/۰۲/۱۲
    ۱۳
مطالب پربحث‌تر
آخرین نظرات

۱ مطلب در آذر ۱۳۹۲ ثبت شده است

بی شخصیتی به نام فر 2 ، 30 پور

جمعه, ۱۵ آذر ۱۳۹۲، ۰۷:۵۲ ب.ظ

تذکر نوشت:

متن غیر رنگی و مشکی پایین، مربوط می شود به فضایی که درون آن متن آمده است! که می خوانیدُ متوجه می شوید! ماجرا از چه قرار بوده است، مختصرن بگویم که مربوط می شود به برنامه قرعه کشی جام جهانی سال نود و دو! اما دلیل دوباره به اشتراک گذاشتنش بر می گردد به  بازخوردهایِ اجتماعی خبر مزحکِ مصاحبه ی فردوسی پور با ظریفِ! قبل خوندن متن دو تا سوالِ خیلی مهمِ که باید بهش توجه بشه!

اول اینکه فردوسی پور چه ربطی به سیاست داره؟ که جوابش مشخصِ هیچ ربطی نداره و اصولا به عنوان یه مجری نباید هم داشته باشه! خودشم میگه ندارم و اینجوری گفته که این مصاحبه یه مصاحبه ی  ورزشی بوده که سوال دوم پیش میاد و اونم اینه که ظریف چه ربطی به ورزش داره؟ و جوابش اینه که هیچ ربطی به ورزش نداره ظریف! چون کابینه ی هر دولتی وزیر ورزش داره ! کابینه ی دولت تدبیر و امید هم از این مورد مستثنا نیست! اسم وزیر ورزش و جوانان هم محمود گودرزیِ! ظریف نیست! شاید ظریف باشه ها ولی ظریف نیست!

نکته ی اخلاقی ای که از این دوتا سوال می گیریم اینه که هم فردوسی پور پاشو از گلیمش درازتر کرده و رفته سراغ ظریف برای مصاحبه و هم ظریف خیلی اشتباه نموده که درخواست مصاحبه رو قبول کرده! واقعن شأن وزیر امور خارجه این کشور اینقد پایین که میره میشینه رو به روی یه مجری ورزشی ،و مصاحبه می کنه! سوال اینجاست آیا شبکه خبر، نگاه یک، گفت و گوی ویژه خبری، و سایر برنامه های سیاسی تلویزیون، هویج هستند که ظریف رفته با نود مصاحبه نموده است؟ من اگه جای مجری های خبری و سیاسی تلویزیون بودم یه حال اساسی به فردوسی پور و ظریف بابت این بی احترامیشون می دادم!

پول بیت المال رو اینجوری میریزن تو جوب ها! با رفتارها، نظرات و امیال شخصی! تازه این یه گوشه ی کوچیکشه! به نظر من فردوسی کار درستی کرد که عذرخواهی کرد اما نه به خاطر پخش نشدن این مصاحبه که یه اقدام مسئولانه از طرف رئیس صدا وسیما بود بلکه به خاطر تلف کردن وقت و انرژی کلی دست اندرکار و پول بیت المال! به امید روزی که یاد بگیریم پول بیت المال نریزیم تو جوب!

+این متن تو زمان خودش خیلی طرفدار داشت! بحث عریض و طویلی هم در موردش شد! یادش به خیر! نشون به این نشون که این بنده خدا تو افسران به اشتراک گذاشتش هیچ اسمی هم از من نبرده!دستشم درد نکنه  لینک

و اما آن متن دوسال پیش نوشته شده:

بدون اینکه بدونم امروز قرعه کشی مسابقات جام جهانی فوتبال باشه ، همین جور که پای تلویزیون نشسته بودم و از اونجایی که نمی دونم چه گناهی کرده بودم دیدن این برنامه قسمتم شد ، البته فوتبال بدون حاشیه هاش و آدم های بدش مثل فردوسی پور مشکلی نداره ، این آدم ها هستن که خوبی ها رو با رفتار زننده ، مسخره و هوچی گرانه اشون زشت می کنن

الان نمی خوام درباره فوتبال و فوتبالیست ها! صحبت کنم از یه چیزی حرصم گرفته اونقدی که بدون در نظر گرفتن مطلب قبلی بلاگم که زمان زیادی از به اشتراک گذاشتنش نمی گذره و خیلی برام مهم بود گذشتم تا این رو بنویسم و بگم خیلی کشور عقب افتاده ، رسانه ی مسخره ، بدون مدیریت و داغونی داریم اونقد که یه مجری زپرتی و دوزاری حکم خدا رو در حد یه منشور داخلی صدا و سیما پایین میاره و فک میکنه دنیا به اندازه دلقک بازی هاش جلوی دوربین کوچیک!

آخه آدم ! مدعی فرهنگ! اون خانوم مجری که دوستان زحمت کشیدن و بالاخره نذاشتن مردم از فیض جمالشون محروم بشن و نشونش دادن ، اگه منشور جلوش رو نمی گرفت شما پخشش می کردی ؟ یعنی TV ما اینقد مسخره است که یه دوزاری مث شما باید مجری باشه و با نیشخند های خودجوش دین و اعتقاد مردم رو زیر سوال ببره؟ 

مشکل اینجاست که آقایون نشستن و دین رو تقسیم بندی کردن ، انگاری که نگاه کردن به اون خانوم مجری واسه امثال ایشون حلالِ و واسه بیننده ها حروم شده! جناب صدر و حاجی رضایی و مهدوی کیا و نکونام و برو بچز پشت صحنه ببین مشکل نداره اما مردم ببینن اَخ

بنده خدا جناب مدیر برنامه! ال سی دی برنامه شما از دوربین صدا و سیما فاصله داره و از این ور واضح دیده نمیشه! به این آقایون که نزدیک هست ، نیست ! نگو این دوستان واسه اینکه به اطلاعات روز فوتبالی دست پیدا کنن مجبور هستن با این مدل از تصاویر و برنامه ها عجین بشن و دلیل و بهانه ات بشه واسه  به سخره کشیدن اعتقادات مردم

احساس بدی بهم دست داد از این راحت بودن فردوسی پور با مردم ! "بذارید راحت بگیم خب چون پوشش مجری برنامه قرعه کشی با منشور سیما منافات داره تصاویر رو قطع می کنیم " این یعنی چی ؟

باربط :

به شماها هم میگن مجری  و کارشناس و بازیکن آخه! یعنی تو همه کشورهای جهان همه چیز رو روال هست و همه بازی های تدارکاتی و خیلی عالی و بازیکن ها همه بی دغدغه میرن تو زمین؟ یعنی سنگال همه چی داشت که تو جام جهانی شگفتی ساز شد؟ وقتی شما از الان اینجوری صحبت می کنید انتظار رفتن به مرحله بعد هم دارید جناب کاپیتان! عقده ای های بازی کردن کنار مسی با مسخره کردن دفاع تیم ملی درباره چطوری مهار کردنش اونم تو پخش زنده! برای همتون متأسفم ! یکی ندونه فکر می کنه همه ی ایرانی ها مث این دوستان بی شخصیت هستن بدون ذره ای از اعتماد به نفس! می دونم دیگه آخر بازی با آرژانتین حتمن سر اینکه کی اول پیراهن مسی رو بگیره دعوا می کنن! متأسفم برای این تشخص وجودی فوتبال ایران با کلی دوزاری و بدردنخور مثل فر۲، ۳۰ پور!

کارا نوشت :

شاخص تو هستی

برای وابسته های پیشینی اسمت

بی شخصیت

وابسته ی توست

برداشتنش دست من نیست

+مرتبط دانلود کنید

این بازخوردها نشون میده حساسیت من بی جا نبود

حق داشتم هنوز برنامه تموم نشده

شروع به نوشتن این مطلب کنم

  • علی رسولان